پورت ESATA در دوربين مدار بسته چيست؟

پورت ESATA در دوربين مدار بسته چيست؟

 

 

دستگاه هاي ضبط تصاوير  دوربين مداربسته هايک ويژن  مانند DVR و NVR داراي پورت هاي متفاوتي هستند. به منظور انتقال و استخراج اطلاعات از اين دستگاه ها پورت هاي مختلفي بر روي آنها تعبيه شده است. از انواع آنها مي توان به پورت هاي SATA و ESATA اشاره نمود که در ادامه به معرفي آنها مي پردازيم.

  

به زبان ساده از لحاظ کاربردي اين درگاه ها به منزله پورت هاي موجود بر روي مادر بورد هاي معمولي کامپيوتر ها هستند که براي سهولت استفاده از دستگاه هاي جانبي مانند انواع هارد (غير اکسترنال) مورد استفاده قرار ميگيرند .

به منظور ذخيره اطلاعات بر روي هارد هاي نصب شده در دستگاه هاي ضبط DVR و NVR، از درگاه هاي SATA و ESATA استفاده مي شود. سرعت ذخيره سازي داده ها از طرق اين پورت ها، بسيار بالاست.

 

تفاوت SATA و ESATA

SATA مخفف عبارت (Serial Advanced Technology Attachment)به معناي تکنولوژي ارتباطي پيشرفته است. از اين تکنولوژي به منظور انتقال داده ها از مادربرد به درايو ها و يا هارد ديسک ها استفاده مي گردد.
ESATA (external SATA)
در واقع همان تکنولوژي SATA است با اين تفاوت که در آن انتقال اطلاعات بر روي هارد ديسک هاي اکسترنال انجام مي گردد. در تکنولوژي ESATA به دليل آنکه اطلاعات کد گذاري و ترجمه نمي گردند، سرعت ذخيره اطلاعات در آنها بسيار بالاتر و نسبت به USB 2 سريع تر است.
در پايان در هنگام تصميم براي انتخاب و استفاده از هر کدام از اين پورت هاي ارتباطي بايد به دو نکته توجه نماييد:

 

 

برچسب ها: پورت , ESATA , در , دوربین , مدار , بسته , چیست؟ ,

[ بازدید : 2 ]

[ سه شنبه 16 شهريور 1400 ] 9:03 ] [ لاله ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]